בלוג אישי לתיעוד רעיונות, מערכי שיעור, קישוטי קיר וכדומה לטובת הכיתות שלי ולטובת קולגות מכל הארץ

החל מ2009 אני מעלה לבלוג שיעורים שונים ורעיונות לשיח בין מורים בנושאים שמעסיקים אותנו
אני מקבלת תגובות חיוביות מאוד שמעידות על שימוש נרחב כך שלא רק הכיתות שלי מרוויחות:)
אשמח מאוד לקבל הכרה והערכה גם כדי להפיץ עוד את התכנים שבבלוג. כאן אפרט ספציפית על שיעורי העשרה

מאפייני המערך

קטגוריה/ות

מצוינות בפיתוח מנהיגות, מצוינות בלמידה בהתאמה למציאות מתחדשת ומתפתחת

שיוך לקהל יעד (גילאים):

כיתה ז׳, כיתה ח׳, כיתה ט׳, כיתה י׳, כיתה י״א, כיתה י״ב, על יסודי, חטיבת ביניים, בנים, בנות

פרטי מגיש ומוסד

שם המגיש

מיכל לוי מדמון

שם בית הספר

אמית רננים רעננה
שם:
מיכל לוי מדמון
טלפון:
0509660646​
אימייל:
mic.madmon@gmail.com​
שם בית הספר:
אמית רננים רעננה​
קוד בית הספר:
כיתות לימוד:
ט, י, יא​
הגשה עבור צוות:
לא

פירוט המערך

מבוא

החל מ2009 אני מעלה לבלוג שיעורים שונים ורעיונות לשיח בין מורים בנושאים שמעסיקים אותנו
אני מקבלת תגובות חיוביות מאוד שמעידות על שימוש נרחב כך שלא רק הכיתות שלי מרוויחות:)
אשמח מאוד לקבל הכרה והערכה גם כדי להפיץ עוד את התכנים שבבלוג. כאן אפרט ספציפית על שיעורי העשרה

מטרות המערך

  • העשרת תלמידים ותלמידות בחטיבת הביניים בנושאים מתכנית הלימודים או מתכנית עמ"ט – עתודה מדעית טכנולוגית
  • גיוון דרכי הוראה
  • לאפשר לתלמידים הזדמנויות לחקירה ולחשיבה משותפת או עצמאית
  • עידוד עבודה בקבוצות
  • פיתוח מיומנות פרזנטציה והצדקת טיעונים, הערכה הדדית, חשיבה ביקורתית וביקורת בונה.

דוגמה: מתמטיקה בתוך הקופסה

שיעור יפני שחזור ישראלי

לראות גיאומטריה

גוף המערך

שיעור ראשון

ממשולש פסקל למשולש סרפינסקי

מהלך השיעור מופיע בקישור זה בבלוג

הצעות לסרטון ודפי עבודה

שיעור שני

דלתון

מהלך השיעור בקישור זה בבלוג שלי

וקבצים נלווים

מהלך השיעור:

15 דק' – כישלונות מעוררי השראה (הגיע זמן חינוך) במתודת "העבירי את זה הלאה" (המכון למצוינות בהומניסטיקה)

15 דק' – "מי רוצה להיות מיליונר", תגבור במציאת גורמים ומחלקים. (בהשראת mathamakim)

15 דק' – שאלון גוגל למילוי דיון קבוצתי בנושא שטח דלתון וניתוח התשובות במליאה (בהשראת פרויקט דיאגנוסטיקה של מכון ויצמן וקרן טראמפ)

20 דק' – הוכחת הנוסחה לחישוב שטח דלתון ותרגול (קובץ משרד החינוך-הפיקוח על המתמטיקה)

10 דק' – בוחן בע"פ בעמידה. שטח והיקף דלתון. (המכון למצוינות בהומניסטיקה)

15 דק' – מצגת סקירה פירוק לגורמים (מהרשת ללא מקור) המשך תרגול וחזרה למבחן (חוברת משיעור שעבר)

 

אציין שבשיעור זה צפו בי סטודנטיות ממכללה בדרום והמשובים מהן היו מאוד חיוביים.

שיעור שלישי

פעילות חקר - הפרבולה

מערך בקישור זה

התלמידים חוקרים בעצמם הזזות של פונקציה

במידה והיית מעביר/ה את התכנית/ מערך שוב, מה היית משנה בו? *

מקטינה את המלל במצגות יותר זמן עבודה של התלמידים ופחות זמן דיבורים של המורה לעבור יותר בין התלמידים ולשמוע את התובנות שלהם לאפשר זמן מספיק לחלק של הסיכום והצגת הקבוצות השונות

טיפים להעברת המערך

לבוא עם ראש פתוח להאמין בעצמה ובתלמידים לאפשר חוויות שונות בשיעור מתמטיקה - חוויות שמוכחות במחקרים כמקדמות למידה ברמות גבוהות. הרבה קשור לאמון ותחושת מסוגלות https://michalhighmath.wordpress.com/2017/08/07/%d7%9c%d7%90-%d7%97%d7%99%d7%99%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%9b%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%91%d7%a9%d7%91%d7%99%d7%9c-5-%d7%99%d7%97%d7%99%d7%93%d7%95%d7%aa/ קישוטי קיר במתמטיקה https://michalhighmath.wordpress.com/2017/09/13/%d7%a7%d7%99%d7%a9%d7%95%d7%98%d7%99-%d7%a7%d7%99%d7%a8-%d7%91%d7%9e%d7%aa%d7%9e%d7%98%d7%99%d7%a7%d7%94-%d7%a7%d7%91%d7%a6%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%95%d7%9b%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%93%d7%a4/ ללמוד מבתי ספר אחרים https://michalhighmath.wordpress.com/2024/08/15/50-%d7%90%d7%97%d7%95%d7%96%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%94%d7%aa%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%99%d7%9d-5-%d7%99%d7%97%d7%99%d7%93%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%aa%d7%9e%d7%98%d7%99%d7%a7%d7%94/ ללמוד וללמד https://michalhighmath.wordpress.com/2024/11/19/%d7%9c%d7%9c%d7%9e%d7%95%d7%93-%d7%95%d7%9c%d7%9c%d7%9e%d7%93/ בדרך לקהילת מורים מצטלמים.. https://michalhighmath.wordpress.com/2017/06/03/%d7%91%d7%93%d7%a8%d7%9a-%d7%9c%d7%a7%d7%94%d7%99%d7%9c%d7%aa-%d7%9e%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%a6%d7%98%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%9d/ אשמח מאוד להרחיב עוד. תודה רבה!
התחל להקליד כדי לראות מוצרים שאתה מחפש.
החשבון שלי